logo

  Výstavy     Zkoušky  MÁŠA

"Máša"   

Datum narození: 1.6.1997
Svátek: 16.3.
DKK: ?
DLK: ?
Vyšetření očí: ?
Výška: 28 cm
Váha: 5 kg
Chrup: sem tam zub
Zkoušky:
Výstavy:


Mášenka je naprosto neuvěřitelný přírodní úkaz. Kříženečka malého knírače, která na ultra-stará (docházejí mi slova k popisu věku) kolena skončila v útulku.

Máša je ve svých téměř 22 letech velmi aktivní - nejen že chodí, ona běhá a skáče z gauče a na gauč. Byť má trochu zakalené oči, přesto ještě dobře vidí. I sluch jí slouží téměř plně. Má chuť k jídlu a ani chybějící zuby jí nikterak neomezují. Má trochu slabší srdíčko, ale ani to není žádná tragédie ...

Jediný "neduh" který Mášenka má je, že se občas vyčůrá doma. Vzhledem k věku je to naprosto normální a ona se snaží chodit ven ... jen to občas nevyjde. A to byl taky důvod, proč ji po témeř 1/4 století společného soužití její rodina odložila.

Díky všem bohům za povahu, kterou Mášenka má. Většinu psů by takováhle zrada složila ... Mášenku ne. Ona je neuvěřitelně trpělivá a pohodová a stačí jí chvilka aby se rozkoukala a je "všudezdejší". Smečka ji očuchala a po pěti minutách už jim vymetá misky a spí s nimi na pelíšku.

Mášenka bude žít s Nessynkou u maminky na Kvani - přeci jen je tam trochu větší klid. Doufám že ještě hodně, hodně dlouho. A doufám, že karma bude vědět. Vždyť Mášenka je vrstevnice mého milovaného Aroska ...