logo

  Štěně od nás?             

Naším cílem je odchovávat štěňata typických goldenů - pohodových, nekonfliktních a přizpůsobivých jedinců, kteří dokáží být akční i klidní, hraví i vážní a především vždy jsou oddanými společníky svého pána. Zásadní je pro nás zdravotní stav a přínos pro plemeno - pokud je pes jen hezký, ale jinak nemá takzvaně "co nabídnout" do chovu, nemá v něm co dělat. Anča z Horní dolní nemusí mít nutně štěňata, notabene ne každé druhé hárání a se stále stejným otcem. Pak tu běhá 60 zvířat se stejnou krví, což je naprosto zbytečné.

Psí svět se navíc hemží šampiony, kteří Vám ukousnou ruku při snaze o pohlazení, kteří v šesti letech nemohou chodit, nebo nejeví zájem o práci. To není zlaťák takový, jaký by měl být a jakého si ho my představujeme. Pokud tedy chcete mít doma zaručeného "šampíka", podívejte se prosím někde jinde. Stejně tak k nám nechoďte ve chvíli, kdy si představujete psa v kotci na zahradě. Pes od nás to určitě nebude!

Pakliže i přes tento poněkud příkrý úvod uvažujete o štěňátku od nás, asi by Vás zajímalo, co můžete čekat a co na oplátku čekáme my ...
Jako první je třeba si uvědomit, že retrívr je v dopělosti velký pes který potřebuje a chce nějak pracovat. Další fakt k přemýšlení je délka jeho života a různé etapy - opravdu budete mít trpělivost učit malé štěně, přežít psí pubertu, a ve finále respektovat potřeby psího důchodce? To vše třeba 15 let? Každý den venčit, česat, hladit, hrát si, vymýšlet zábavu a zaměstnání? Budete na to mít trpělivost, chuť a v neposlední řadě i finanční prostředky?

Od majitelů našich miminek očekávám, že budou mít psa jako společníka, parťáka a člena rodiny. Budu moc ráda, pokud spolu budou něco dělat - je jedno zda lovečinu, agility, tanec se psem, záchranařinu nebo jen procházky spojené s aportky a hraním. Pokud se pak rozhodnou zúročit svou práci nějakými zkouškami nebo se ukázat na výstavách, budu ráda, ale prioritní to není. Daleko důležitější pro mě je, když si páníček i pes spolu sednou a budou si celý psí život spokojeně po boku. Za naprostou samozřejmost pak považuji, pokud náhodou noví majitelé dospějí k názoru, že retrívr není pes pro ně, že se obrátí nejprve na nás a my vzniklou situaci zkusíme vyřešit ke spokojenosti všech.

Od nás na oplátku můžete čekat pomoc s jakýmkoliv problémem, který se ve Vašem společném soužití vyskytne. Ať už se bude jednat o výchovu, výcvik, úpravu srsti před výstavou, nebo pohlídání při nemoci či dovolené ...

Zaručit někomu na 100%, že jeho pes bude zdravý, úspěšný na výstavách, drak do práce a bezproblémový v životě nemůže nikdy nikdo. My se alespoň pokusíme - pečlivým výběrem rodičů, důkladnou socializací a svými zkušenostmi předávanými novým majitelům - těmto ideálům goldena přiblížit. Držte nám palce, ať se to podaří.Co od nás obdržíte spolu se štěňátkem:

  • Řádnou kupní smlouvu (předem k prostudování)
  • Průkaz původu FCI
  • Europas.
  • Štěně bude min. 3x odčervené, očkované a bude označeno tetováním i mikročipem.
  • Základní výbavička: misku, vodítko, obojek, hračka, kvalitní na které bude štěňátko zvyklé krmení do začátku.
  • CD (případně DVD) se spoustou fotek (videí) štěňátka i jeho rodičů
  • Štěněcí "manuál" s radami do začátku ohledně výchovy, výcviku a krmení.
  • Celoživotní chovatelský servis - s novými páníky štěňátek chceme být ve stálém kontaktu, vždy jsme ochotni poskytnout radu a pomoc s výchovou, výcvikem a vším kolem pejska. Rádi Vám pomůžeme s výcvikem, úpravou na výstavu, případně po domluvě i pejska na výstavě nebo zkoušce předvedeme. Dále pořádáme různá psí setkání, procházky, výlety (i vícedenní) a cvičební srazy.
  • Štěňátka vyrůstají s námi doma uprostřed naší rodiny ve stálém kontaktu s lidmi, dětmi i ostatním zvířectvem. Pokud to počasí dovolí, mají výběh na zahradu. Budou s námi chodit na louku, do lesa i k vodě, jezdit na krátké výlety autem, seznamovat se s cizími lidmi i se zvěří. Pokud Vás zajímají další informace, nebo se chcete na cokoliv zeptat, neváhejte a kontaktujte mě e-mailem, nebo na telefonu: 604 823 103.